Bu yıl 36.’sı düzenlenen Bağımsız Ruh (Independent Spirit) Ödülleri’nde kazananlar belirli oldu. Birinci sefer dizi kategorisinde ödül dağıtılan merasimde öne çıkan üretimler “Sound of Metal” ve “Nomadland” oldu.

Aday üretimlerin büyük bir kısmının dijital yayın platformlarında yayınlanan üretimlerden oluştuğu ödül merasiminin sunuculuğunu Melissa Villaseñor yaptı.

Bağımsız Ruh Ödülleri’nde kazanan imaller ve isimler şöyle:

EN UYGUN SİNEMA

First Cow
Ma Rainey’s Black Bottom
Minari
Never Rarely Sometimes Always
Nomadland

EN ÂLÂ DİREKTÖR

Lee Isaac Chung (Minari)
Emerald Fennell (Promising Young Woman)
Eliza Hittman (Never Rarely Sometimes Always)
Kelly Reichardt (First Cow)
Chloé Zhao (Nomadland)

EN YETERLİ BİRİNCİ SİNEMA

I Carry You With Me
The 40-Year-Old Version
Sound of Metal
Miss Juneteenth
Nine Days

EN GÜZEL BAYAN OYUNCU

Nicole Beharie (Miss Juneteenth)
Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom)
Sidney Flanigan (Never Rarely Sometimes Always)
Julia Garner (The Assistant)
Frances McDormand (Nomadland)
Carey Mulligan (Promising Young Woman)

EN YETERLİ ERKEK OYUNCU

Riz Ahmed (The Sound of Metal)
Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)
Rob Morgan (Bull)
Steven Yeun (Minari)
Adarsh Gourav (The White Tiger)

EN GÜZEL YARDIMCI BAYAN OYUNCU

Alexis Chikaeze (Miss Juneteenth)
Yeri Han (Minari)
Valerie Mahaffey (French Exit)
Talia Ryder (Never Rarely Sometimes Always)
Yuh-jung Youn (Minari)

EN YETERLİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Colman Domingo (Ma Rainey’s Black Bottom)
Orion Lee (First Cow)
Paul Raci (Sound of Metal)
Glynn Turman (Ma Rainey’s Black Bottom)
Benedict Wong (Nine Days)

EN GÜZEL SENARYO

Bad Education
Minari
The Half of It
Never Rarely Sometimes Always
Promising Young Woman

EN DÜZGÜN BİRİNCİ SENARYO

Kitty Green (The Assistant)
Noah Hutton (Lapsis)
Channing Godfrey Peoples (Miss Juneteenth)
Andy Siara (Palm Springs)
James Sweeney (Straight Up)

EN UYGUN MANZARA İDARESİ

Jay Keitel (She Dies Tomorrow)
Shabier Kirchner (Bull)
Michael Latham (The Assistant)
Hélène Louvart (Never Rarely Sometimes Always)
Joshua James Richards (Nomadland)

EN GÜZEL KURGU

I Carry You With Me
The Invisible Man
Residue
Never Rarely Sometimes Always
Nomadland

JOHN CASSAVETES MÜKAFATI

The Killing of Two Lovers
La Leyenda Negra
Lingua Franca
Residue
Saint Frances

ROBERT ALTMAN MÜKAFATI

One Night in Miami

EN YETERLİ BELGESEL

Collective
Crip Camp
Dick Johnson Is Dead
Time
The Mole Agent

EN DÜZGÜN MEMLEKETLER ARASI SİNEMA

Bacurau
The Disciple
Night of the Kings
Preparations to be Together for an Unknown Period of Time
Quo Vadis, Aida?

PİAGET ÜRETİMCİ MÜKAFATI

Kara Durrett
Lucas Joaquin
Gerry Kim

‘İZLENMESİ GEREKEN’ MÜKAFATI

David Midell (The Killing of Kenneth Chamberlain)
Ekwa Msangi (Farewell Amor)
Annie Silverstein (Bull)

‘KURGUDAN DAHA GERÇEK’ MÜKAFATI

Cecilia Aldarondo (Landfall)
Elegance Bratton (Pier Kids)
Elizabeth Lo (Stray)

EN DÜZGÜN KURGU OLMAYAN YA DA BELGESEL YENİ DİZİ

Atlanta’s Missing and Murdered: The Lost Children
City So Real
Immigration Nation
Love Fraud
We’re Here

EN YETERLİ DİZİ

I May Destroy You
Little America
Small Axe
A Teacher
Unorthodox

EN DÜZGÜN BAYAN OYUNCU (DİZİ)

Elle Fanning (The Great)
Shira Haas (Unorthodox)
Abby McEnany (Work in Progress)
Maitreyi Ramakrishnan (Never Have I Ever)
Jordan Kristine Seamón (We Are Who We Are)

EN YETERLİ ERKEK OYUNCU (DİZİ)

Conphidance (Little America)
Adam Ali (Little America)
Nicco Annan (P-Valley)
Amit Rahav (Unorthodox)
Harold Torre (Zero, Zero, Zero)

EN UYGUN OYUNCU TAKIMI (DİZİ)

I May Destroy You

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir